Woda, ekologia i oczyszczalnie

roku na rok ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można wybrać prysznic, ale kontrolujmy regularnie stan baterii - zakamieniała sprawi, że wody po

Woda, ekologia i oczyszczalnie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Perlator - dobry sposób

Woda jest niezwykle cennym surowcem, również w aspekcie dosłownym. Z roku na rok ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można wybrać prysznic, ale kontrolujmy regularnie stan baterii - zakamieniała sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada również zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody będzie na dobrym poziomie, ale poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


Termodenizacja definicja:

Termomodernizacja ? przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym.

Termomodernizacja obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Zakres termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego. Najczęściej przeprowadzane działania to:
docieplanie ścian zewnętrznych i stropów
wymiana okien
wymiana lub modernizacja systemów grzewczych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termomodernizacja


Konstrukcja domu szkieletowego

Budowa polega na łączeniu desek w tarcze ścian gwoździami lub przy użyciu specjalnych złączy metalowych a następnie ustawienie ścian w pionie.

Wyróżnia się dwa podstawowe typy konstrukcji ze względu na sposób mocowania stropu:

konstrukcja platformowa ? na oczepach stojących ścian układa się deski stanowiące żebra stropu, a na nich podłogę z desek lub, częściej płyt. Ściany wyższej kondygnacji lub stropodach konstruuje się korzystając z podłogi jako platformy roboczej.
konstrukcja balonowa, gdzie stropy zawiesza się na słupach ścian, których wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji (przeważnie półtora w budynkach parterowych z poddaszem użytkowym).
Gotową konstrukcję usztywnia się płytą OSB/3, następnie dodatkowo ociepla (przeważnie wełną mineralną wkładaną między ruszt podtrzymujący warstwę elewacyjną) i przykrywa elewacją drewnianą, z sidingu lub tynku cienkowarstwowego.

Przestrzenie wewnątrz ścian wypełnia się materiałem termoizolacyjnym (wełna szklana, wełna mineralna, lub inne). Od strony wewnętrznej instaluje się warstwę paroizolacyjną i wykończenie wewnętrzne (płyta gipsowo-kartonowa).

Drewno, z którego wykonuje się szkielet powinno być czterostronnie strugane oraz suszone w temperaturze przekraczającej 67 stopni Celsjusza lub impregnowane. Struganie i suszenie drewna pozwala zrezygnować z impregnacji chemicznej większości elementów.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany