Remont na wysokości? Jak go sobie ułatwić?

o kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowyPodnoś

Remont na wysokości? Jak go sobie ułatwić? podnośniki koszowe Racibórz

Podnośnik koszowy w internetowej encyklopedii

Podnośnik koszowy ? urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Często występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarówce). Używany w sadownictwie, do czyszczenia okien, malowania budynków, na budowie, a także przez straż pożarną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnośnik_koszowy


Podnośnik dla każdego

Dlaczego powstały firmy wynajmujące podnośniki koszowe oraz zwyżki? Odpowiedź jest bardzo prosta, ludzie którzy na co dzień nie mają do czynienia z branżą budowlaną lub remontową nie posiadają takiego podnośnika.

Jednak czasami każdy musi wykonać pewną pracę na wysokościach, czy to posiadając własną działalność gospodarczą lub wokół własnego domu. Podnośnik koszowy może być idealnym rozwiązaniem do mycia okien w biurowcu, do montażu monitoringu, przycinania gałęzi lub nawet, w skrajnych przypadkach, do ratowania zwierząt.


Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne żurawie

Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)