Geodeta- zawsze potrzebny gdy...

ie tylko na powierzchni, są potrzebni również pod nią. Gównie dla potrzeb górnictwa i transportu. Zajmują się oni wtedy pomiarami głębokościowymi, wysokościowymi, inwentaryzacją urządzeń szybowych oraz innych związanych z bezpiecz

Geodeta- zawsze potrzebny gdy... W zasadzie zawsze konieczne będzie korzystanie z takich usług jak: , bez względu na to czy będzie to budowa, sprzedaż działki czy cokolwiek innego.

Podziemna praca

Geodeci działają nie tylko na powierzchni, są potrzebni również pod nią. Gównie dla potrzeb górnictwa i transportu. Zajmują się oni wtedy pomiarami głębokościowymi, wysokościowymi, inwentaryzacją urządzeń szybowych oraz innych związanych z bezpieczeństwem.

Prowadzą też pomiary deformacji terenu górniczego oraz aktualizacją dokumentacji mierniczo-geologicznej. Geodeci pracują też przy budowie metra, a ich praca opiera się na tym samym co przy geodezji górniczej poza oczywistymi elementami związanymi tylko z przemysłem kopalnianym.


Kwestia podziału geodezji w Wikipedii

Współczesna geodezja dzieli się na:

geodezję niższą (geodezja ogólna, szczegółowa, miernictwo) ? naukę o pomiarach wykonywanych na powierzchniach małych, o promieniu nie większym niż 15,6 km co obejmuje około 750 km?, bez uwzględniania kulistości Ziemi6.
geodezję wyższą ? naukę o pomiarach wykonywanych na wielkich obszarach, o powierzchni ponad 750 km?, uwzględniających kulistość Ziemi,
Częściowo w ramach, a częściowo obok powyższego podziału wyróżniamy również inne działy geodezji, takie jak: astronomia geodezyjna (geodezja astronomiczna), fotogrametria i teledetekcja, geodezja gospodarcza, geodezja satelitarna, geodezja fizyczna i grawimetria geodezyjna, kartografia, rachunek wyrównawczy, topografia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja


Mapa do celów projektowych

Pozwolenie na budowę można uzyskać kompletując serię niezbędnych dokumentów, które należy złożyć razem z odpowiednim wnioskiem do urzędu miasta lub gminy. Niezbędnym elementem takiego zestawu dokumentów jest mapa do celów projektowych przygotowywana przez geodetę.

Mapa do celów projektowych uwzględnia granice danej działki, jej okolice, obiekty i budynki znajdujące się na działce oraz na terenach przyległych do jej granic. Mapa do celów projektowych wskazuje również położenie budowanego budynku względem granic działki i stanowi podstawę do pierwszych działań budowlanych. Bez takiej mapki nie otrzymamy pozwolenia na budowę żadnego budynku na danym terenie.